Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrý den, jmenuji se David Křížan a zastupuji občanské sdružení Kirri o.s. (nyní Historický spolek Kirri). Spolek byl založen v létě v roce 2007. Společně jsme zorganizovali pár ročníků přehlídek bojových umění na hradě Sovinec a pár programů pro školy na téma sebeobrana anebo historie. Tohle jsme dělali pro náš zájem, tudíž jsme se rozhodli to zlegalizovat a dělat to oficiálně jako sdružení.

 Naším posláním či spíše přáním je, aby se zvýšil zájem o historii, sebeobrana určitých osob a bojová umění. Jsem si vědom, že Vám to zní šíleně, ale zapřemýšlejte: historie sama o sobě už moc lidi nebere, ale zabalená do pár soubojů Vám zábavnou formou oznámí, a potažmo uloží do paměti, že například ten " krátkej divnej meč " od římanů se jmenuje Gládius. A bojová umění?

Já a kolegové, kteří spolupracují se mnou na projektech si myslíme, že je lepší než holdovat alkoholu, drogám a podobným zbytečnostem něco dělat, a jestli je to pletení svetrů anebo kung fu, je ve své podstatě jedno! My máme raději to kung fu anebo jiná bojová umění, nemluvě o tom, že jsou mezi námi tvorové (nezaslouží si nazývat se lidmi), kteří neví jak se slušně chovat a bohužel díky nim je třeba znát jak se ubránit!

Snažíme se tímto nalákat do našich spřádaných sítí více pohodových človíčků, kteří mají zájem o výše zmíněná bojová umění či historii. A věk? Vůbec nehraje roli. Souhlasíte-li se mnou pak si prohlédněte naše stránky a popřípadě navštivte některou z našich akcí. Moc se na vás těšíme.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář